Top 13 Kleine Auto’s Met 5 Deuren


kleine auto met 5 deuren

Kleine 5-deurs auto’s worden tegenwoordig steeds praktischer en praktischer. Doordat veel mensen in de stad wonen is een kleine auto vaak wenselijk. Echter, vaak moeten er in die kleine auto ook kinderen of passagiers mee en dan zijn 5 deuren toch wel een vereiste. In deze blog hebben we 13 kleine auto’s met 5 deuren op een rij gezet. Eerst even een snel antwoord:

De beste kleine auto met 5 deuren is de Renault Twingo. De auto heeft een lengte van 3.590mm, een breedte van 1.640mm en een hoogte van 1.550mm. Verder heb je 908mm aan hoofdruimte aan de voorkant van de auto. Tot slot heeft de auto een totaal van 188 liter aan ruimte in de kofferbak en een gemiddelde verbruik van 5.1l/100km.

Daar is echter nog lang niet alles mee gezegd. Hieronder vind je als eerst een tabel met daarin de lengte, breedte en hoogte van deze kleine auto’s. Alle auto’s hebben een 5-deurs optie dus dat is ook geregeld. Onder de tabel duiken we op elke auto wat dieper in om te zien wat ze nog meer te bieden hebben op het gebied van ruimte in de kofferbak en verbruik. Lees snel verder!

ModelLengte (mm)Breedte (mm)Hoogte (mm)
Renault Twingo3.5901.6401.550
Volkswagen UP3.6001.6451.504
Kia Picanto3.6701.6251.500
Hyundai i103.6751.6801.500
Suzuki Swift3.8901.7351.520
MINI Cooper3.9821.7271.425
Honda Jazz4.0301.6901.530
Volkswagen Polo4.0501.7501.460
Seat Ibiza4.0601.7801.440
Renault Zoe4.0901.7901.560
Nissan Note4.1001.7001.540
Peugeot 3084.2501.8001.450
Renault Megane4.3601.8101.440

1. Renault Twingo

De Renault Twingo is eigenlijk al jaren de ongeslagen favoriet als je zoekt naar de kleinste auto die ook een 5-deurs optie voor je heeft. Met zijn 3.590mm in de lengte is de auto heel kort en ook de 1.640mm laat in de stad genoeg ruimte over. De hoogte van 1.550mm zorgt er daarnaast voor dat je voorin ook een hoofdruimte hebt van 908mm.

Als je kijkt naar de kofferbak dan moet je daar natuurlijk niet teveel van verwachten (al zal het genoeg zijn voor middelgrote boodschappen. 188 liter is wat je krijgt. Verder heeft de auto een gemiddeld gecombineerd verbruik van 5.1l/100km.

2. Volkswagen UP

Op een hele goede tweede plek komen we de ontzettend populaire Volkswagen UP tegen die op alle fronten net een paar millimeter groter is dan de Renault Twingo.

De Volkswagen Up heeft een lengte van 3.600mm, een breedte van 1.645mm en een hoogte van 1.504mm. Daarnaast heb je aan de voorkant 993mm aan hoofdruimte tot je beschikking. De auto heeft een kofferbak van 251 liter en een gemiddeld gecombineerd verbruik van 5.3l/100km.

3. Kia Picanto

De Kia Picanto heeft een lengte van 3.670mm, een breedte van 1.625mm en een hoogte van 1.500mm. Voorin heb je 1.085mm aan beenruimte en 1.020mm aan hoofdruimte Verder heeft de kofferbak een totaal van 255 liter tot zijn beschikking en heeft de Picanto een verbruik van 5.9l/100km.

4. Hyundai i10

De Hyundai i10 heeft een lengte van 3.675mm, een breedte van 1.680mm en een hoogte van 1.500mm. Voorin heb je een beenruimte van 1.070mm en een hoofdruimte van 1.008mm. De kofferbak heeft een totaal van 252 liter tot zijn beschikking en de auto heeft een gemiddeld gecombineerd verbruik van 5.7l/100km.

5.Suzuki Swift

De Suzuki Swift heeft een lengte van 3.890mm, een breedte van 1.735mm en een hoogte van 1.520mm. De beenruimte voorin is onbekend en de hoofdruimte is 1.000mm. De kofferbak heeft in totaal 265 liter en het gemiddelde gecombineerde verbruik komt uit op 6.2l/100km.

6. MINI Cooper

De MINI Cooper heeft een lengte van 3.982mm, een hoogte van 1.727mm en een hoogte van 1.425mm. De Cooper heeft 1.052mm aan beenruimte voorin en de hoofdruimte is totaal 1.130mm. De auto heeft een kofferbak met een inhoud van 211 liter. Het gemiddelde gecombineerde verbruik komt uit op 5.7l/100km.

7. Honda Jazz

De Honda Jazz is 4.030mm lang, 1.690mm breed en heeft een totale hoogte van 1.530mm. Voorin heeft de Jazz 1.050mm beenruimte en 1.030mm hoofdruimte. Achterin heeft de jazz een kofferbak van 354 liter. Gemiddeld komt het gecombineerde verbruik uit op 5.58l/100km.

Deze auto (en veel van de auto’s die we hieronder bespreken) staan ook in onze top 19 lijst van kleine auto’s met een grote kofferbak.

8. Volkswagen Polo

De Volkswagen Polo heeft een lengte van 4.050mm, een breedte van 1.750mm en een hoogte van 1.460mm. 1.042mm aan beenruimte is er aan de voorkant beschikbaar en de hoofdruimte komt uit op 1.019mm. De kofferbak heeft een totaal van 355 liter tot zijn beschikking en het gecombineerde verbruik komt uit op 5.2l/100km voor de benzinemotor en 3.3l/100km voor de dieselmotor.

9. SEAT Ibiza

De SEAT Ibiza heeft een lengte van 4.060mm, een breedte van 1.780mm en een hoogte van 1.440mm. De beenruimte is 947mm en de hoofdruimte meet 1.022mm. De Ibiza heeft een kofferbak van 355 liter en een gemiddeld gecombineerd verbruik van 6.4l/100km voor de benzinevariant en 4.82l/100km voor de dieselmotor.

10. Renault Zoe

De Renault Zoe heeft een lengte van 4.090mm, een breedte van 1.790mm en een hoogte van 1.560mm. In het interieur vind je een onbekend aantal mm aan beenruimte en 904mm aan hoofdruimte. De auto heeft in totaal 338 liter aan ruimte in de kofferbak en een actieradius van 343 kilometer met een volle accu.

11. Nissan Note

De Nissan Note heeft een lengte van 4.100mm, een breedte van 1.700mm en een hoogte van 1.540mm. Voorin heeft de Note 1.049mm aan beenruimte en 1.036mm aan hoofdruimte. De auto heeft in totaal 411 liter aan bagageruimte. Tot slot heeft de auto een gemiddeld verbruik van 4.2l/100km.

12. Peugeot 308

De Peugeot 308 heeft een totale lengte van 4.250mm, een breedte van 1.800mm en een hoogte van 1.450mm. Voorin is er 869mm aan beenruimte en 1020mm aan hoofdruimte. De auto heeft een kofferbak met een inhoud van 470 liter. Verder heeft de benzinemotor een verbruik van 6.86l/100km en de dieselmotor een verbruik van 4.99l/100km.

13. Renault Megane

De Renault Megane heeft een totale lengte van 4.360mm, een breedte van 1.810mm en een hoogte van 1.440mm. De hoofdruimte voorin is 1.020mm en achterin 866mm. De auto heeft een kofferbak met een inhoud van 384 liter. Het gecombineerde verbruik is 7.4l/100km voor de benzinemotor en 5.18l/100km voor de dieselmotor.

Nieuwste blogs