Top 12 Kleine Auto’s Voor Lange Mensen


lichtblauwe kia picanto

We hebben al eens eerder geschreven over de beste auto’s voor lange mensen maar in deze lijst staan eigenlijk alleen maar grote auto’s. Daarom wijden we vandaag een blog aan de kleine auto’s die geschikt zijn voor lange mensen. Laat het wel duidelijk zijn dat je hier natuurlijk alsnog wat ruimte mee moet inleveren. Voordat we beginnen, eerst even een snel antwoord:

De beste kleine auto voor lange mensen is de Kia Picanto. De Picanto heeft een lengte van 3.670mm, een breedte van 1.625mm en een hoogte van 1.500mm. Voorin heb je 1.085mm aan beenruimte en 1.020mm aan hoofdruimte.

Daar is echter nog lang niet alles mee gezegd. Hieronder lees je als eerste de top 8 beste kleine auto’s op basis van beenruimte en hoofdruimte. Daarna duiken we dieper in op de afmetingen van deze auto’s en bespreken we 4 auto’s die ook geschikt zouden zijn maar waarvan de afmetingen niet direct duidelijk zijn. Lees snel verder!

ModelBeenruimte (mm)Hoofdruimte (mm)
Kia Picanto10851020
Hyundai i2010841027
Hyundai i1010701008
Mini Cooper S10521130
Honda Jazz10501030
Nissan Note10491036
Seat Leon10451042
Volkswagen Polo10421019

1. Kia Picanto

De Kia Picanto heeft een lengte van 3.670mm, een breedte van 1.625mm en een hoogte van 1.500mm. Voorin heb je 1.085mm aan beenruimte en 1.020mm aan hoofdruimte Verder heeft de kofferbak een totaal van 255 liter tot zijn beschikking en heeft de Picanto een verbruik van 5.9l/100km.

2. Hyundai i20

De Hyundai i20 heeft 1.084mm beenruimte en 1.027mm aan hoofdruimte voorin. De afmetingen van de auto zijn 4.035mm in de lengte, 1.734mm in de breedte en 1.460mm in de hoogte. De kofferbak heeft totaal 326 liter tot zijn beschikking. Het gemiddelde gecombineerde verbruik ligt tussen de 4.0 – 4.8l/100km.

3. Hyundai i10

De Hyundai i10 heeft een lengte van 3.675mm, een breedte van 1.680mm en een hoogte van 1.500mm. Voorin heb je een beenruimte van 1.070mm en een hoofdruimte van 1.008mm. De kofferbak heeft een totaal van 252 liter tot zijn beschikking en de auto heeft een gemiddeld gecombineerd verbruik van 5.7l/100km.

De Hyundai i10 staat ook in onze lijst van 13 kleine auto’s met 5-deuren.

4. MINI Cooper S

De MINI Cooper heeft een lengte van 3.982mm, een hoogte van 1.727mm en een hoogte van 1.425mm. De Cooper heeft 1.052mm aan beenruimte voorin en de hoofdruimte is totaal 1.130mm. De auto heeft een kofferbak met een inhoud van 211 liter. Het gemiddelde gecombineerde verbruik komt uit op 5.7l/100km.

5. Honda Jazz

De Honda Jazz is 4.030mm lang, 1.690mm breed en heeft een totale hoogte van 1.530mm. Voorin heeft de Jazz 1.050mm beenruimte en 1.030mm hoofdruimte. Achterin heeft de jazz een kofferbak van 354 liter. Gemiddeld komt het gecombineerde verbruik uit op 5.58l/100km.

Deze auto staat ook in onze top 19 lijst van kleine auto’s met een grote kofferbak.

6. Nissan Note

De Nissan Note heeft een lengte van 4.100mm, een breedte van 1.700mm en een hoogte van 1.540mm. Voorin heeft de Note 1.049mm aan beenruimte en 1.036mm aan hoofdruimte. De auto heeft in totaal 411 liter aan bagageruimte. Tot slot heeft de auto een gemiddeld verbruik van 4.2l/100km.

7. Seat Leon

De Seat Leon heeft een lengte van 4.281mm, een breedte van 1.799mm en een hoogte van 1.431mm. Voorin heeft de Leon een beenruimte van 1.045mm en een hoofdruimte van 1.042mm. Achterin is er 875mm beenruimte en 952mm hoofdruimte.

De Seat Leon heeft in totaal 380 liter aan ruimte in de kofferbak. Verder heeft de auto een gemiddeld gecombineerd verbruik van 5.9l/100km.

8. Volkswagen Polo

De Volkswagen Polo heeft een lengte van 4.050mm, een breedte van 1.750mm en een hoogte van 1.460mm. 1.042mm aan beenruimte is er aan de voorkant beschikbaar en de hoofdruimte komt uit op 1.019mm. De kofferbak heeft een totaal van 355 liter tot zijn beschikking en het gecombineerde verbruik komt uit op 5.2l/100km voor de benzinemotor en 3.3l/100km voor de dieselmotor.

9. Audi A1

De Audi A1 heeft een lengte van 4.029mm, een breedte van 1.740 en een hoogte van 1.409mm. De A1 heeft voorin een hoofdruimte van 1.014mm en achterin van 926mm. De Audi A1 heeft in totaal 336 liter aan ruimte in de kofferbak. Met de stoelen naar beneden geklapt is dit 1.095 liter. Verder heeft de hatchback een gemiddeld gecombineerd verbruik van 5.5l/100km.

10. Citroen C1

De Citroen C1 heeft een lengte van 3.466mm, een breedte van 1.615mm en een hoogte van 1.460mm. De C1 heeft 196 liter aan ruimte in de kofferbak wat uitgebreid wordt naar 780 liter als je de stoelen naar beneden klapt. De benzineversie heeft een verbruik van 4.1l/100km en de dieselmotor doet 3.4l/100km.

11. Fiat Panda

De Fiat panda heeft een lengte van 3.653mm, een breedte van 1.643mm en een hoogte van 1.551mm. De Panda heeft een kofferbak waar 225 liter in past. Met de stoelen naar beneden heeft de kofferbak 870 liter aan inhoud. De Panda heeft een gemiddeld gecombineerd verbruik van 5.8l/100km.

12. Opel Adam

De Opel Adam heeft een lengte van 3.698mm, een breedte van 1.720mm en een hoogte van 1.484mm. De Adam heeft een kofferbak met een inhoud van 185 liter wat uitgebreid kan worden naar 663 liter met de stoelen naar beneden geklapt. De auto heeft een gemiddeld gecombineerd verbruik van 5.6l/100km.

Nieuwste blogs