Top 22 Kleine Auto’s Met Automaat


Witte toyota aygo

Wat zijn nu eigenlijk de beste kleine auto’s met een automaat? Dat is een vraag die niet zo 1-2-3 te beantwoorden is. Reden daarvoor is dat het aardig wat uitzoekwerk vergt om een lijst te maken en erachter te komen hoe klein de auto’s echt zijn en welke een automaat hebben. Gelukkig helpen wij je hierbij, eerst even een snel antwoord:

De beste kleine auto met een automaat is de Toyota Aygo. De Aygo heeft een lengte van 3.465 mm, een breedte van 1.615 mm en een hoogte van 1.460 mm. Verder heeft de auto 168 liter aan ruimte in de kofferbak. Het gecombineerde verbruik van de Aygo is 1 op 20 en hij levert een vermogen van 72 pk.

Daar is echter nog lang niet alles mee gezegd. Hieronder vindt je eerst de tabel met daarin de 22 beste kleine auto’s die met een automaat beschikbaar zijn. Deze zijn gesorteerd op de lengte van de auto. Daarnaast duiken we dieper in op de top 12 van deze lijst en kijken we ook hoeveel liter bagageruimte je krijgt, wat het verbruik en het vermogen is. Lees snel verder!

ModelLengte (in mm)Breedte  (in mm)Hoogte  (in mm)
Toyota Aygo3.4651.6151.460
Citroën C13.4661.6151.460
Peugeot 1083.4701.6201.450
Seat Mii3.5571.6411.478
Nissan Pixo3.5651.6001.470
Fiat 5003.5711.6271.488
Renault Twingo3.5901.6401.550
Kia Picanto3.5951.5951.485
Skoda Citigo3.5971.6451.481
Volkswagen UP!3.6001.6451.504
Hyundai i103.6751.6801.500
Opel Adam3.6981.7201.484
Lancia Ypsillon3.8371.6761.518
Toyota Yaris Hybrid3.9401.7451.470
Audi A13.9731.7401.416
MINI Cooper3.9821.7271.425
Ford Fiesta4.0401.7351.476
Renault Clio4.0501.7281.440
Peugeot 2084.0551.7451.430
Opel Corsa4.0601.7651.435
SEAT Ibiza4.0611.6931.445
Renault Zoe4.0901.7901.560

1. Toyota Aygo

De beste kleine auto met een automaat is de Toyota Aygo. De Aygo heeft een lengte van 3.465 mm, een breedte van 1.615 mm en een hoogte van 1.460 mm. Verder heeft de auto 168 liter aan ruimte in de kofferbak. Het gecombineerde verbruik van de Aygo is 1 op 20 en hij levert een vermogen van 72 pk.

De Aygo is de beste auto op het moment dat je echt de kleinste auto met een automaat wil hebben. Met een lengte van minder dan 3,5 meter krijg je ze namelijk niet veel kleiner. Wat wel een beetje tegenvalt bij deze auto is de beperkte ruimte in de kofferbak. Er zijn auto’s op deze lijst die meer dan 250 liter hebben dus als je daar toch wat meer ruimte wenst dan kun je heht beste even verder kijken.

2. Citroen C1

De Citroen C1 heeft een lengte van 3.466 mm, een breedte van 1.615 mm en een hoogte van 1.460 mm. Verder heeft de auto 196 liter aan ruimte in de kofferbak. Het gecombineerde verbruik van de C1 is 1 op 21 en hij levert een vermogen van 71 pk.

De C1 is al jaren een betrouwbare wagen. De afmetingen die je hierboven ziet staan zijn van de Citroen C1 die vanaf 2014 wordt geproduceerd. Voordeel van deze auto is ook dat er een levendige tweedehandsmarkt beschikbaar is. Op Autoscout24 staan er bijvoorbeeld ten alle tijden bijna 1.000 te koop.

3. Peugeot 108

De Peugeot 108 heeft een lengte van 3.470 mm, een breedte van 1.620 mm en een hoogte van 1.450 mm. Verder heeft de auto 196 liter aan ruimte in de kofferbak. Het gecombineerde verbruik van de 108 is 1 op 20 en hij levert een vermogen van 72 pk.

Het zal je misschien zijn opgevallen dat de specificaties van de 108 veel lijken op die van de Aygo en de C1. Dat klopt aangezien deze auto’s eigenlijk precies hetzelfde zijn. Ze zijn alleen geproduceerd door verschillende merken maar ontwikkeld in dezelfde partnerschap. Alledrie zijn dus goede keuzes.

4. Seat Mii / Volkswagen Up / Skoda Citigo

Voor de Mii, de UP en de Citigo hebben we besloten ze even bij elkaar te zetten. Deze auto’s verschillen namelijk echt amper van elkaar maar zijn wel alle goede keuzes voor een kleine auto met een automaat. Hieronder daarom even de samenvattingen van elke auto. Als je echt de kleinste zoekt dan is de Mii de beste keuze.

De Seat Mii heeft een lengte van 3.557 mm, een breedte van 1.641 mm en een hoogte van 1.478 mm. Verder heeft de auto 251 liter aan ruimte in de kofferbak. Het gecombineerde verbruik van de Mii is 1 op 20 en hij levert een vermogen van 60 of 75 pk.

De Volkswagen Up heeft een lengte van 3.600 mm, een breedte van 1.645 mm en een hoogte van 1.504 mm. Verder heeft de auto 251 liter aan ruimte in de kofferbak. Het gecombineerde verbruik van de Up is 1 op 20 en hij levert een vermogen van 60 of 75 pk.

De Skoda Citigo heeft een lengte van 3.597 mm, een breedte van 1.645 mm en een hoogte van 1.481 mm. Verder heeft de auto 251 liter aan ruimte in de kofferbak. Het gecombineerde verbruik van de Citigo is 1 op 20 en hij levert een vermogen van 60 of 75 pk.

5. Nissan Pixo

De Nissan Pixo heeft een lengte van 3.565 mm, een breedte van 1.600 mm en een hoogte van 1.470 mm. Verder heeft de auto 129 liter aan ruimte in de kofferbak. Het gecombineerde verbruik van de Pixo is 1 op 20 en hij levert een vermogen van 68 pk.

Nadeel van de Pixo is toch wel echt de kofferbak. Met 129 liter is er geen enkele andere auto op deze lijst die zo’n kleine kofferbak heeft. Wel is het verbruik van de auto gewoon weer goed en zijn ook de afmetingen weer heel erg compact.

6. Fiat 500

De Fiat 500 heeft een lengte van 3.571 mm, een breedte van 1.627 mm en een hoogte van 1.488 mm. Verder heeft de auto 185 liter aan ruimte in de kofferbak. Het gecombineerde verbruik van de 500 is 1 op 22 en hij levert een vermogen van 68 of 105 pk.

De 500 is natuurlijk al jaren de favoriete stadsauto van velen. Leuke aan deze auto is dat die niet alleen als automaat verkrijgbaar is maar dat de automaat ook een optie heeft als cabrio. Mocht dat je dus wat lijken zou ik deze zeker eens bekijken.

7. Renault Twingo

De Renault Twingo heeft een lengte van 3.571 mm, een breedte van 1.627 mm en een hoogte van 1.488 mm. Verder heeft de auto 188 liter aan ruimte in de kofferbak. Het gecombineerde verbruik van de Twingo is 1 op 17 en hij levert een vermogen van 69 of 108 pk.

Over de Twingo valt eigenlijk weinig te zeggen. Het is gewoon een goede kleine auto met een redelijk verbruik (wat wel iets hoger ligt dan de concurrentie). Helemaal als je misschien op zoek bent naar wat meer vermogen kan dit een optie zijn omdat de Twingo ook met 108 pk geleverd kan worden.

8. Kia Picanto

De Kia Picanto heeft een lengte van 3.595 mm, een breedte van 1.595 mm en een hoogte van 1.485 mm. Verder heeft de auto 255 liter aan ruimte in de kofferbak. Het gecombineerde verbruik van de Picanto is 1 op 19 en hij levert een vermogen van 66 of 99 pk.

De Picanto is niet alleen een goede kleine auto met een automaat, hij heeft ook een plek verdient op de lijst met 15 sportieve kleine auto’s en 19 kleine auto’s met een grote kofferbak.

9. Hyundai i10

De Hyundai i10 heeft een lengte van 3.675 mm, een breedte van 1.680 mm en een hoogte van 1.500 mm. Verder heeft de auto 252 liter aan ruimte in de kofferbak. Het gecombineerde verbruik van de i10 is 1 op 18 en hij levert een vermogen van 66 of 98 pk.

De Hyundai i10 kom je ook op onze lijst tegen waarop we 12 kleine auto’s voor lange mensen op een rijtje hebben gezet. De i10 heeft namelijk 1.070 mm beenruimte en 1.008 mm hoofdruimte en dat is voor zo’n compacte wagen echt heel goed.

10. Opel Adam

De Opel Adam heeft een lengte van 3.698 mm, een breedte van 1.720 mm en een hoogte van 1.484 mm. Verder heeft de auto 170 liter aan ruimte in de kofferbak. Het gecombineerde verbruik van de Adam is 1 op 20 en hij levert een vermogen van 69 of 147 pk.

Nieuwste blogs